- Miss Djax Live (Djax-Up-Beats, NL)
- Leo Anibaldi (ACV, Rephlex, Cannibald Rec, IT)
- Mr Gasmask Live (Binary Bassline rec)
- Black Francis (Kozzmozz, Drop Acid not Bombs)
- Spacid (Retro Acid, FGA)
Het vieren van het acid geluid is een lange traditie hier op de Kozzmozz HQ. De eerste editie van Retro Acid dateert van 1997 en ons tweede oudste concept is nog altijd even sterk als toen. Retro Acid toont alle kanten van acid, van de vroege jaren ’80 acid house tot de hardere jaren ’90 varianten.
Doorheen de jaren hebben we een een hele reeks artiesten uitgenodigd als Acid Junkies, Damon Wild, Mike Dredd, DJ Pierre, A Guy Called Gerald, Phuture 303, Dr. Motte, Tyree Cooper, Oliver Bondzio, Like A Tim, Brixton, Random XS, Richard Bartz, Woody Mc Bride en vele anderen.
Acid zal voor altijd gelinkt zijn aan de legendarische Roland TB-303 bas-machine die de elektronische muziek revolutioneerde en het begin van een radicaal nieuw geluid inluidde. Het acid geluid drukte zijn stempel op elektronische muziek als geen ander en oefent nog steeds een grote invloed uit op de artiesten van vandaag. We kunnen zelfs spreken van een revival als we kijken naar namen als Boys Noize en onze eigen Rave Our Souls. De psychedelische eigenschappen van deze indringende acid lijnen zouden op een dag zelfs onze DNA wel eens kunnen veranderen. Voor het zover is, laat ons samen genieten van en ons onderdompelen in de old-skool acid sounds van Retro Acid. Alle 303 fans, verenig u!
Onze eerste gaste is de grootste dame die de acid scene ooit heeft gekend met Miss Djax van het Djax-Up-Beats en aanverwante labels. Ze staat al meer dan 20 jaar op de voorgrond van de dans muziek. Ze was de eerste die belangrijke acid producers en releases van de States naar Europa bracht en blijft nog steeds lokaal talent promoten op haar verschillende labels. Ze ontving verschillende awards voor beste dj. en beste label en mocht zelfs een gouden plaat ontvangen voor de 1,3 miljoen platen die ze verkocht gedurende de 20 jaren van Djax. Wat meer kunnen we nog zeggen … Meer recent bracht ze heel wat hardtechno uit maar ze blijft acid een warm hart toedragen en voor deze editie brengt ze een exclusieve acid live set die de 20 jaar van Djax zal omvatten.
Onze tweede internationale gast is een absolute held voor alle acid fans. Een quote op Discogs beschrijft het zo: “..Leo Anibaldi is één van de weinige echt gezegende en meest getalenteerde producers uit de scene … Niet alleen kent Mr. Anibaldi zijn analoge apparatuur als geen ander, hij weet er ook unieke geluiden en universi mee te creëren die baden in bizarre, verdraaide en zelfs holocaustische atmosferen. Deze man beweegt zich makkelijk tussen techno en acid, zowel de hardere geluiden als de vreemde tot de donkere waarmee hij meer ambient en illbient geluiden verkent …” Nadat hij gedurende de jaren ’90 platen uitbracht op ACV en Aphex’ Rephlex, runt hij nu zijn eigen label Cannibald Records waarop ondertussen niet minder dan 22 EP’s en mixes verschenen. In 2009 bracht Cannibald ons een ‘Classics’ compilatie met 15 ge-remasterde tracks van de man zelf. In 2010 was er een mix compilationvan Leo, naast producties van vele andere talenten uit Italië. Net uit is Cannibald n° 22 met nieuwe tracks van Anibaldi. We zijn dan ook heel blij deze echte Italiaanse acid legende op Retro Acid te mogen ontvangen.
De tweede live-act van de avond komt van Mr. Gasmask, een echte underground acid figuur uit eigen land die het genre promoot via zijn Binary Bassline label. We verwelkomden hem al eerder op Retro Acid met zijn label partner Arkanoïd maar deze keer zorgt hij solo voor de eer en we kunnen garanderen dat hij eerste klasse acid de zaal zal insturen.
Nog meer Belgisch talent komt er in de vorm van Black Francis die op de eerste 3 Kozzmozz parties ooit draaide! Hij is een techno en acid pionier van het eerste uur. Jullie weten allemaal wat je mag verwachten, harde acid, jullie gebracht op zijn eigen, unieke manier.
De line-up wordt vervolledigd met onze resident Spacid, die tijdens de jaren ’90 aan de leiding van de underground party scene stond met zijn Funky Green Aliens organisatie en die de vroege acid geluiden in België promoot vanaf het prille begin. Deze keer zal hij het feest openen en de sfeer langzaam opbouwen met oude acid house en techno. Je komt dan ook best niet te laat!
Be prepared for a true acid attack from the original acid masters!
- Tags
- party


