Kunstencentrum Vooruit, Gent, België

Direct naar inhoud

Direct naar navigatie



Toon alle media

SERKAN ÇAĞRI

“Natuurlijk werd ik muzikant”, zegt Serkan Çağrı, geboren in een muzikaal nest als zoon van naar Turkije geëmigreerde ouders, vlakbij de Griekse en Bulgaarse grens. “Mijn ouders maakten instrumenten, mijn vader speelde klarinet. Bij ons thuis waren meer muziekinstrumenten te vinden dan speelgoed,” vertelt de inmiddels wereldberoemde klarinettist lachend. “Mijn eerste speelgoed was zelfs een klarinet! Dit instrument was bepalend in onze streek. We hebben er zelfs een gezegde over: als je klarinet kunt spelen, zul je nooit honger hebben.” Serkan was zeer getalenteerd en is inmiddels wereldberoemd.

Serkan Çağrı bespeelt de klarinet niet alleen vaardig, hij publiceerde er ook over. De G-klarinet wordt voornamelijk gebruikt voor Turkse en Griekse muziek, maar Serkan ontdekte dat alle Turkse klarinetisten de G-klarinet bespeelden, terwijl de F-noot hierbij een probleem vormde. Daarom heeft hij een concept ter verbetering bedacht. Çağrı heeft nu als eerste klarinettist ter wereld een eigen klarinetmodel: het Serkan Çağrı Model.

Serkan Çağrı gaf in İstanbul Ekspres 2009 een schitterend concert met Yıldız İbrahimova.

LA PANIKA

La Panika bestaat uit een bonte mengeling van Franse, Bulgaarse en Belgische muzikanten, waaronder enkele uit het «legendarische” Taraf Borzo. La Panika wordt sterk gewaardeerd door grote Bulgaarse muzikanten als Ivo Papasov en Mladen Malakov, waarmee ze al samen op het podium stonden.

Na honderden indrukwekkende concerten, waaronder het prestigieuze Sziget Festival (Boedapest) afgelopen jaar, stelt La Panika eindelijk zijn lang verwachte eerste cd “Afan Toufan” voor. In de geest en traditie van de Oost-Europese dorpsfanfares brengt fanfare La Panika een aanstekelijke mix van zigeunermuziek en klezmer.

In het eerste deel krijgt u het Serkan Çağrı Trio (klarinet, qanoen en percussie) te horen. Ze brengen melodieën uit Thracië en Anatolië. Het tweede deel wordt een Balkanfeest, met een wellicht explosieve samenwerking tussen een ‘Europese’ en een ‘Turkse’ Balkangroep.

Leden van De Centrale kunnen geen tickets met korting bestellen via deze site, enkel aan de Ticketbalie van Vooruit of De Centrale.

Tags
Artiesten
JP Lietard
B. Benito
Danton Tripault
Kaspar Kaspara
Esho Elmezov
Theo Theodori

JP Lietard (trompet), B. Benito (klarinet & sax), Danton Tripault (bastuba), Kaspar Kaspara (banjo), Esho Elmezov (accordeon) & Theo Theodori (percussie)

festivalproductie

Speeldata

  • za 4 dec 2010 20:00 – De Centrale
Reageer op deze activiteit

Contact

Kunstencentrum Vooruit vzw, Sint-Pietersnieuwstraat 23, 9000 Gent, BE (Contacteer ons)
De Morgen | Radio 1 | P&V | Vlaamse Regering | Provincie Oost-Vlaanderen | Stad Gent Transdigital