Kunstencentrum Vooruit, Gent, België

Direct naar inhoud

Direct naar navigatie



LIESA VAN DER AA

Theaterzaal

“Een artieste om in het oog te houden,” schreef De Morgen over Liesa Van der Aa na haar passage in Vooruit als support van The Go Find. Met niet meer dan een viool, haar stem en een loopstation maakt dit opkomend talent straffe alternatieve pop met weerhaakjes.

IVA BITTOVÁ & VLADIMIR VÁCLAVEK

Theaterzaal

Een van de concerten die in het Vooruit-geheugen staan gegrift, is dat van violiste en stemkunstenares Iva Bittová en gitarist Vladimir Václavek in 1999. Beide muzikanten maken songs op het snijpunt van folk en pop, met de aanstekelijke stem van Bittová als spil. Een concert van Bittová en Václavek is telkens een buitengewone belevenis.
“In Gent bewees het duo dat je met eenvoudige middelen en een ongebreidelde dosis lef en fantasie soms veel verder komt dan met allerlei technologische hoogstandjes. (…) Ook al werd je door de muziek soms tot tranen toe bewogen, globaal genomen zorgden Bittová en Václavek voor een avond hoogwaardig entertainment, die in de volgelopen Theaterzaal van Vooruit op een staande ovatie werd onthaald. Een bewijs dat er voor eerlijke, akoestische muziek zonder artificiële gimmicks nog altijd een toekomst is weggelegd.” (De Morgen)

EQUILIBRIUM (BADENHORST – PLOUG – PETTERSEN)

Balzaal

Dit internationale trio bestaat uit drie musici die houden van een loepzuivere eenvoudige melodie. Hun muziek is romantisch en minimalistisch, maar heeft ook een onverklaarbare hypnotische aantrekkingskracht. Geduldige en hartstochtelijke muziek om je volledig in te verliezen. Deze muzikanten combineren hedendaagse kamermuziek, elektronica en jazz. Zangeres Pettersen inspireert zich bovendien op een veelheid van vocale folktradities die gaan van keelzangen van de Inuit, Noorse volksliederen tot de griots van West-Afrika. Luister op www.myspace.com/mikkelplougsisselverapettersen.

“This young European chamber collective […] creates a stark yet delicate and sensuous music of great originality and elegance” (downtownmusicgallery.com)






Deze voorstelling zit in de 5 For Students top 5 van oktober van 5 For Students, het studententeam van Vooruit!

Tags
Artiesten
Iva Bittova
Vladimir Vaclavek
Joachim Badenhorst
Mikkel Ploug
Sissel Vera Pettersen
Liesa Van der Aa

line-up

20:00-20:30 Liesa Van der Aa (Theaterzaal)
20:35-21:45 Iva Bittová & Vladimir Václavek (Theaterzaal)
21:45-22:00 pauze
22:00-23:00 Equilibrium (Balzaal)

Iva Bittová (viool & zang) & Vladimir Václavek (gitaar) / Mikkel Ploug (gitaren), Sissel Vera Pettersen (zang, sax & live elektronica) & Joachim Badenhorst (klarinet & sax) / Liesa Van der Aa (viool & zang)

www.bittova.com
www.myspace.com/ivabittovadvd
www.myspace.com/vvaclavek
www.myspace.com/mikkelplougsisselverapettersen
www.myspace.com/joachimbadenhorst
www.mikkelploug.com
www.sisselvera.com
www.myspace.com/liesavanderaa


Contact

Kunstencentrum Vooruit vzw, Sint-Pietersnieuwstraat 23, 9000 Gent, BE (Contacteer ons)
De Morgen | Radio 1 | P&V | Vlaamse Regering | Provincie Oost-Vlaanderen | Stad Gent Transdigital