Wegens succes is er nog een tweede concert van Umebayashi op dezelfde avond om 22:30.
Shigeru Umebayashi is een internationaal gereputeerde filmcomponist die samenwerkte met de grootste Aziatische regisseurs van de voorbije jaren zoals Wong Kar Wai (In the Mood for Love, 2046, My Blueberry Nights), Zhang Yimou (House of Flying Daggers, Curse of the Golden Flower) en Jet Li (Fearless, The Dark Sea).
Umebayashi beperkte zich echter niet tot Aziatische regisseurs en schreef ook filmmuziek voor Hannibal Rising (Peter Webber) en Absurdistan (Veit Helmer). Hij werd geboren in het Japanse Kita-Kyushu, zijn muziekcarrière startte in de Japanse New Wave beweging in de jaren ’80. Hij was voorman van de rock band EX en componeerde tal van nummers voor Japanse artiesten.
Zijn filmcarrière begon toen hij in 1984 de kans kreeg om een nummer te schrijven voor de Japanse acteur Yusaku Matsuda, die te zien is in Black Rain van Ridley Scott. Momenteel schrijft Umebayashi aan de soundtrack voor The Lady from Shanghai van Wong Kar Wai.
Voor het concert dirigeert Dirk Brossé muzikanten van het Brussels Philharmonic. Zij worden bijgestaan door de befaamde soprano Ilse Eerens en een koor. Samen brengen zij composities uit het rijke oeuvre van de componist. Op het programma staat onder meer muziek uit 2046, Curse of the Golden Flower, Hannibal Rising, In the Mood for Love en House of Flying Daggers.
- Tags
- almost cinema
- Filmfestival
- filmmuziek
- soundtrack
- Artiesten
- Shigeru Umebayashi







