Door een buitenkans kon dit concert van Louis Sclavis een interessante double bill worden met Fred Hersch.
Fred Hersch is een van de boeiendste Amerikaanse pianisten, getuige het jazzmagazine Downbeat dat hem “one of the small handful of brilliant musicians of his generation” noemde. Een grootheid als Brad Mehldau ging zelfs bij hem in de leer. Hersch speelde op het laatste Gent Jazz festival een memorabel concert.
“Wervelende folksongs wisselen af met elegante, zigzaggende melodieën en hoekig geritmeerde frasen. Deze muziek kun je met niets vergelijken. Ze is poëtisch en explosief, en valt op door zijn prachtig gesculpteerde melodieën en zijn jonge geweld”, dat schreef Karel Van Keymeulen in De Standaard over Sclavis’ laatste album L’Imparfait des Langues, dat hij in één dag opnam. Sclavis schakelt moeiteloos over van krachtige thema’s naar subtiele ritmes, telkens met veel gevoel voor nuance. Op zijn nieuwe cd Lost on the way (ECM) verenigt hij jonge muzikanten met diverse muzikale achtergronden en neemt hij de luisteraar mee op avontuur langs verschillende werelden. Louis Sclavis bewijst met dit nieuwe project eens te meer dat hij een van de boeiendste jazzcomponisten en -muzikanten is van zijn tijd.
- Tags
- jazz
- klarinet
- Artiesten
- Louis Sclavis
20:00 – 20:45 Fred Hersch
20:45 – 21:00 Pauze
21:00 – 22:30 Louis Sclavis – Lost on the way
Louis Sclavis (clarinet), François Merville (drums), Maxime Delpierre (gitaar), Olivier Lété (bas) & Matthieu Metzger (sax)
Lees verder
Persartikel: Interview met pianist Fred Hersch
door Koen Van Meel (Kwadratuur, 01 aug 2005)
Persrecensie: Louis Sclavis - Lost on the way (3 sterren)
door Didier Wijnants (De Morgen, 14 juli 2009)
Bio: Louis Sclavis
door www.ambafrance-nl.org
Recensie concert: Louis Sclavis Quintet
door www.jazzpodium.com













