Kunstencentrum Vooruit, Gent, België

Direct naar inhoud

Direct naar navigatie



Toon alle media

Nawal El Saadawi is een Egyptische gynaecologe, feministe, politiek activiste en schrijfster. Met het boek De gesluierde Eva: vrouwen in de Arabische wereld veroorzaakte zij – alweer – de nodige opschudding.

Deze avond wordt haar een leerstoel aangeboden door de rector van UGent, Paul Van Cauwenberge, en professor Eva Brems. Nadien houdt El Saadawi een lezing met ongetwijfeld uitgesproken meningen, waarna ze in gesprek gaat met Marleen Temmerman (gynaecologe, professor) en professor Sami Zemni (studie van de Derde Wereld, UGent).

Tags
Artiesten
Nawal El Saadawi
Paul Van Cauwenberghe
Eva Brems
Sami Zemni
Marleen Temmerman

www.nawalsaadawi.net

Org.: UGent
i.s.m. Vooruit, Amnesty International, Masereelfonds, Liga voor de Mensenrechten, Vrouwen Overleg Komitee, ICRH, ACV Gent Eeklo, ACLVB Vrouw en Vakbond, ABVV, Vrouwenraad

Foto: Alain Verreycken

Speeldata

  • di 31 mrt 2009 20:00 – Theaterzaal
Reageer op deze activiteit

Contact

Kunstencentrum Vooruit vzw, Sint-Pietersnieuwstraat 23, 9000 Gent, BE (Contacteer ons)
De Morgen | Radio 1 | P&V | Vlaamse Regering | Provincie Oost-Vlaanderen | Stad Gent Transdigital