- Alle reacties
- Reacties geschreven nà de activiteit (1)
Voeg een reactie toe
Gelieve aan te melden of te registreren om commentaar toe te voegen.
Lid worden is gratis en duurt slechts enkele minuten. Als lid kan je:
- (inter)actief deelnemen aan het gebeuren op onze site
- een persoonlijke kalender bijhouden van je favoriete activiteiten
- foto’s opladen en vrienden toevoegen
- Favoriete foto’s, video’s, muziek, teksten of reacties bijhouden
- andere reacties beoordelen


Oh mijn god. Wiens voeten mag ik hiervoor kussen?
- Tags
- squarepusher
Reageer hieropBewaar dit item (0)
Die van Democrazy.
Reageer hieropMaar onze bevallige dames in het Bespreekbureau willen ze misschien ook in ontvangst nemen.
Bewaar dit item (0)
1 ticket gezocht: drumlin@gmx.net
Reageer hieropMerci!
Bewaar dit item (0)
Opwarmingsmix!
http://djoscarssofamixes.blogspot.com/2008/11/how-to-get-squarepusher-mix.html
Reageer hieropBewaar dit item (0)
Hyperactief punkfunkbreakshredfest
Dat Squarepusher voor de allereerste keer naar België zou komen heeft behoorlijk wat hype losgeweekt bij Belgische muziekfans. Ook ikzelf kon een vreugdekreetje nauwelijks onderdrukken toen ik de blijde boodschap enkele maanden geleden las op de Vooruit-website. En ik ben dan nog niet eens zo’n zware fan en slechts bekend met enkele van zijn albums.
Vele mensen werden nog gelukkiger toen ze hoorden dat Nathan Fake het voorprogramma zou verzorgen. Mij deed dat weinig, want mijn kennis van Nathan Fake beperkt zich tot het hier en daar gehoord hebben van zijn naam. Gelukkig had ik op voorhand wat dingen gecheckt zodat ik niet onvoorbereid ’s mans kunsten zou moeten aanzien. Niet dat er zo gigantisch veel te zien was, op z’n myspace las ik dat hij normaal spacy visuals meeneemt, maar deze waren nu afwezig. En hoewel hij wel behoorlijk grappig zijn hoofd op de beats mee bewoog, begon dat ook al snel te vervelen. Gelukkig zat de muziek wel snor. De nummers werden aan elkaar gebreeën als ware het een dj-set (wat niet het geval was) en hoewel ik naar het midden een beetje m’n aandacht kwijt was bleef het wel voortdurend van dezelfde kwaliteit. Gelukkig zorgde hij op het einde voor een climax door plots een vette break te introduceren en zo kon hij de laatste 10 minuten alsnog mijn aandacht herwinnen.
Al het gerief dat Squarepusher zou gebruiken stond feitelijk al op het podium terwijl Nathan Fake nog speelde dus had de vierkantenduwer perfect na een tiental minuutjes al kunnen beginnen. In plaats daarvan moesten we drie kwartier wachten voor Tom het podium opwandelde, terwijl een DJ wel leuke muziek draaide maar absoluut niet doorhad hoe je nummers aan elkaar moet mixen en voor een coherente set moet zorgen. Maar goed, eenmaal Squarepusher eraan begon was dat al snel vergeten. Hij begon met veel nieuw werk met een sterke funk en fusion inslag, maar na drie nummers kwam er al een drummer (volgens mij was het echter een robot, hij leek wel een levende metronoom) bij en sloegen ze de punkrichting in (ook vooral nieuw werk dus). Na het punkdeeltje kregen we ouder, meer op overstuurde breaks gericht werk te horen. De drummer kwam op het einde nogmaals ten tonele, nu samen met en tegen de breaks in spelende. De bis was terug solo Jenkinson, met zowel oud als nieuw werk. Enige constante in de set waren dus Jenkinson met zijn basgitaar en zijn geflipte led-lichtjes en vooral de gigantisch hoge mate aan energie die doorheen de set aanwezig bleef. De korte pauzes tussen de nummers waren telkens een welkome afwisseling van het hyperactief sonisch geweld dat op ons afgevuurd werd.
Al bij al dus een zeer aangename avond met de hypnotiserende dansmuziek van Nathan Fake en de volledig doorgeslagen hyperactieve, maar o zo fantastische waanzin van Squarepusher. Maare, liefste Vooruit, een rookverbod in de Concertzaal zou zéér aangenaam zijn.
Reageer hieropBewaar dit item (0)