Nog nooit de kans gegrepen om het prachtige gebouw van Vooruit eens van kop tot teen te bekijken? Zet dan de Open Monumentendag (OMD) in je agenda!
Voor zijn 20ste editie zet OMD de 20ste eeuw centraal: een boeiende rit doorheen nieuwe technieken, materialen en productiemethoden maar vooral nieuwe ideeën. Het prachtige Feestlokaal van Vooruit, dat dateert van 1913, toont bijvoorbeeld op een treffende manier hoe de verhouding werk-vrije tijd veranderde, hoe cultuurbeleving en ontspanning in die eeuw evolueerden. Op Open Monumentendag tonen we het publiek ook graag op welke inventieve en innovatieve manieren het gebouw werd klaargestoomd voor de 21ste eeuw.
Je kunt rustig het gebouw bewonderen; even pauzeren voor een hap of drankje in het café; meer te weten komen over het bruisende leven in Vooruit toen en nu dankzij foto’s en video’s. We vertonen nog eens de film die topfotograaf Carl De Keyzer draaide over het Feestlokaal van Vooruit vóór het kunstencentrum er zijn intrek nam en de Canvasdocumentaire over 24u in Vooruit vandaag.
Op Open Monumentendag kan je Vooruit vrij bezoeken tussen 10:00 en 18:00 of elk uur tussen 11:00 en 17:00 een geleid bezoek volgen. Deze rondleiding is gratis. Inschrijven kan de dag zelf aan de balie van het Bespreekbureau.
- Tags
- Vooruitgebouw




