- Alle reacties
Voeg een reactie toe
Gelieve aan te melden of te registreren om commentaar toe te voegen.
Lid worden is gratis en duurt slechts enkele minuten. Als lid kan je:
- (inter)actief deelnemen aan het gebeuren op onze site
- een persoonlijke kalender bijhouden van je favoriete activiteiten
- foto’s opladen en vrienden toevoegen
- Favoriete foto’s, video’s, muziek, teksten of reacties bijhouden
- andere reacties beoordelen


DOKTER FREUD
Achteraf gezien weet ik niet waarom ik dit stuk zo graag wilde zien.
Was het de twee uur brullende Benny Claesens?
Zijn pseudo-filosofische betogen?
De twee dames die enkel wat rondlummelden op scène?
Vooral het brullen, eigenlijk. Dat was nergens voor nodig, in elk geval niet voor mij.
De humor zat in de stille momenten, terwijl Benny uithijgde en ook het publiek even kon bekomen.
Misschien heeft de diepere betekenis van dit stuk nog even tijd nodig om door te dringen, maar nu duurde het iets te lang. Na een uur had ik het ook al door… (of niet?)
- Tags
- Dood Paard
Reageer hieropBewaar dit item (0)
“Oh nee, weeral piemels” was de eerste reactie van mijn gezelschap bij het zien van het decor van deze voorstelling. Terecht ook na het bijwonen van de – overigens zeer slechte – voorstelling van het conservatorium woord vorige week in het NTG: Theaterhackers.
Reageer hieropGelukkig ging het hier niet om seks om seks en bloot om te provoceren (wat toch helemaal voorbijgestreefd is), maar wel om eindeloze monologen die elkaar opvolgden.
Hoe vreemd deze voorstelling ook was, grappig was ze alleszins wel :d. Een eeuwig op alles kritiserende psychiatrische patiënt ‘de filosoof’, afgewisseld met een perfect wife beeld als zuster en uiteraard het derde personage: de slonzige nietsdoende zus.
Het geheel en het doel raakte wel een beetje zoek, maar gelachen hebben we zeker wel :d. Het eindeloze doordraven van Ludwig (Benny Claessens) over pannekoeken of over grof katoenen onderbroeken – het moment waarop hij zijn lach ook niet meer kan inhouden – kon me best bekoren. Zo zie je maar, gebrul kan ook al eens fijn zijn.
Jaja, tegenwoordig is er best wat teveel mannelijk naakt op het theater. Nooit gedacht dat ik dat ooit zou zeggen, maar geef toe, een Benny Claessens in speedo met kamerjas op de scène is er toch een beetje om vragen…
Bewaar dit item (0)
Ritter Dene Voss - Dood Paard 25/03/2009
Eindelijk eens een schitterend theaterstuk , dat nog lang zal nablijven …....
Reageer hieropAlles wat een toneelstuk kan opwaarderen zat hier op zijn
plaats …....inhoud, afwisseling in het spel zodat de aandacht blijft , cynische “grapjes”.....als men de tekst goed volgde
Voldoende ….om met een positief gevoel de zaal te verlaten
....en dat was weer eens een tijdje geleden
Bewaar dit item (0)
Kunst is een party
Een lichtvoetige voorstelling maken over Ludwig Wittgenstein is geen sinecure, toch is Dood Paard daar (ten dele) in geslaagd. Er kleven echter ook wel nadelen aan deze barokke aanpak; in de dolle kakafonie van vieze pannekoeken, halfblote dames, glijbanen en videoprojecties is er amper plaats voor het zwaar geapprecieerde levenswerk van de 19e eeuwse filosoof. Het kost me veel moeite om in de hysterische Benny Claessens – met hinderlijk openvallende ochtendjas – een genie te zien die wiskunde tot in het extreme zou weten door te drijven. Elke logica schijnt eerder hem vreemd.
Gelukkig viel er ontzettend veel te lachen; het bijna absurdistische gebruik van de glijbaan en de hilarische mono- en dialogen maakten het tot een geslaagde avond.
Reageer hieropBewaar dit item (0)