Reeds lang aangekondigd, maar door plotse carrièrewendingen telkens opnieuw uitgesteld. De Palestijnse-Nederlandse Ramsey Nasr kreeg immers het mandaat van stadsdichter van Antwerpen aangeboden. Podiumbeest Mauro Pawlowski ging plots de rangen bij dEUS versterken. Echter, beter laat dan nooit: de spitsbroeders Ramsey & Mauro samen op een literair podium. Momenteel leggen beide heren de laatste hand aan deze spectaculaire editie van Geletterde Mensen. Zo treedt Mauro voor het eerst als schrijver naar voren en brengt Ramsey zijn nieuwe roman mee.
Op de vraag van een journalist voor een Rotterdams cultuurblad waar het publiek zich tijdens deze Geletterde Mensen mag aan verwachten, antwoordde Ramsey Nasr:
”Het beeld wat mensen van je hebben en de waarheid. Wat is imago en wat is oprecht? Wat is echt en wat is onecht? Het is een thema dat ook mijn boeken kenmerkt, en zal zeker één van de belangrijkste thema’s worden in de voorstelling. Het wijkt af van het reguliere literaire theaterprogramma doordat de rol van muziek veel groter is. Natuurlijk zijn er teksten; eigen teksten van mij én Mauro. Zowel oude als nieuwe teksten, maar ook andermans teksten. Ik draag voor, Mauro begeleidt, misschien ga ik zelfs zinge n. Mauro draagt voor, zingt, speelt, maar het is niet waarschijnlijk dat ik hem muzikaal kan begeleiden. We zijn heel veel aan het repeteren, en heel veel aan het feesten.”
Deze voorstelling zit in de top 5 van januari van 5 For Students, het studententeam van Vooruit!
- Tags
- boek
- literatuur
- roman
- Artiesten
- Ramsey Nasr
- Mauro Pawlowski
-
Recensie: Ramsey de zanger en Mauro de schrijver/acteur
door Sarah Theerlynck (De Morgen, 15 dec 2008)
-
Recensie: Ramsey en Mauro, de tateraar en de haperaar
door Mark Cloostermans (De Standaard, 15 dec 2008)
-
Artikel: Ramsey Nasr over zijn trip naar de Tanzaniaanse wildernis
door Bert Bultinck (De Morgen, 12 nov 2008)



