Na enkele demo’s, de EP The Next Superstar, een resem optredens waarmee ze een stevige live reputatie opbouwden, het project Raymond en zijn Helden én na (halve) finaleplaatsen in het Oost-Vlaams Rockconcours en Humo’s Rock Rally, zijn the Germans klaar voor het grote werk.
Op 17 maart ligt The Germans’ debuutplaat ‘Elf Shot Lame Witch’ in de winkels. Pascal Deweze (Sukilove, Metal Molly,…) en Boris Wilsdorf (al 15 jaar vaste geluidstechnieker en producer van Einstürzende Neubauten) tekenden voor het mix- en productiewerk.
Het geluid van the Germans evolueert van hard naar zacht en terug en noise combineren ze moeiteloos met pure songs. Zowel Sonic Youth, Brainiac, Liars, Captain Beefheart als de vroege krautrock (Can, Faust, Neu!, …), maar evengoed the Beatles, Pink Floyd en David Bowie schemeren door op de achtergrond.
Als tweede deel van het concert treedt Eugene Chadbourne als special guest op het podium om een korte sessie met The Germans te spelen.
- Tags
- Art for sale
- game is up
- Gent
- noisrock
- Artiesten
- The Germans
-
Onze nummers slaan nergens op
door Joris van den Broeck (Goddeau, 12 mrt 2008)
-
Cd-debuut The Germans in Vooruit
door Michaël De Wilde (De Standaard, 12 mrt 2008)
-
Interview The Germans: "We zijn eigenlijk ons hoogtepunt al voorbij."
door Sanne De Troyer (www.damusic.be)
-
Persartikel: Chadbourne speelt Bach op banjo
door Dirk Steenhaut (De Morgen - Encore, 05 mrt 2008)
-
Persartikel: interview Eugene Chadbourne
door Dan Warburton (Paris Transatlantic Magazine 1999)








