“Als mensen niet bewust consumeren, dan schoppen wij ze een geweten.” Dat is de filosofie van de Amerikaanse activist Reverend Billy die er met zijn Church of Stop Shopping geregeld op uit trekt om in drukke winkelstraten met spandoeken en luidsprekers consumenten op hun ongebreideld koopgedrag te wijzen.
Onder het oog van regisseur Savitri D. draagt Reverend Billy zijn boodschap uit, als een volleerd TV-priester. Zo voorspelt hij al jaren een nakende Shop-o-calyps en doet hij live aan Credit Card én Starbucks Exorcism… Voor the game is up! – Art for sale verlegt Reverend Billy even zijn werkterrein: hij verlaat de straat en komt op ons podium prediken tijdens een bezwerende ceremonie.
In de tweede week van het festival keert hij terug naar zijn vertrouwde biotoop: samen met Savitri D. gaat hij in de straten van Gent aan de slag. Als je interesse hebt om deel te nemen aan hun acties, stuur dan een mailtje naar revbilly@vooruit.be. Op donderdag 13 maart kan je naar Reverend Billy en Savitri D. komen luisteren tijdens een FrictiesSalon waarin hun werk wordt toegelicht.
Misschien komt Reverend Billy ook nog even langs op onze Happy End Party!
Deze voorstelling zit in de top 5 van maart van 5 For Students
- Tags
- activism
- activisme
- ceremonie
- performance
- televangelist
- the game is up
- tv-priester
- Artiesten
- Reverend Billy
-
De gewijde staat van kooploosheid
door Reverend Billy (De Morgen, 12 mrt 2008)
-
Persartikel: Vooruit staat te koop. Art for sale
door Leo Gargouille (Indymedia, 06 mrt 2008)
-
Persartikel : Stoppen met shoppen
door Jan Desloover (De Standaard, 05 maa 2008)
-
Persartikel: What Would Jesus Buy? Review
door Laura Kern (New York Times, 16 nov 2007)
















