Het concert van The Twilight Sad werd geannuleerd wegens andere verplichtingen van de band.
Na vier jaar timmeren aan een muzikale weg mag het Schotse The Twilight Sad fier zijn op hun noeste arbeid. Met hun debuut Fourteen Autums en Fifteen Winters zorgen de heren uit Glasgow voor de geknipte plaat om de winter door te komen: verschroeiende epische rocknummers, meeslepende soundscapes à la Mogwai en het sappige Scottish accent van zanger James Graham.
De Schotten vullen hun songs laag na laag aan en meten zich zo een ijzersterke identiteit aan. Luister maar naar het betere gitaarwerk in That Summer, at Home I Had Become the Invisible Boy of de subtiele piano’s in Last Year’s Rain Didn’t Fall Quite So Hard en je begrijpt dat The Twilight Sad een blijver is. In de verte horen we namen als Arab Strap en Interpol vallen, maar de Schotten hebben genoeg in huis om een eigen sound te creëren.
Geen wonder dat The Twilight Sad een contract versierde bij het Britse gerenommeerde FatCat Records. Hiermee bevindt ze zich in fijn gezelschap van Múm en Song of Green Pheasant. Laat de winter maar komen: wij zijn gewapend!
- Tags
- caféconcert
- song



