Kunstencentrum Vooruit, Gent, België

Direct naar inhoud

Direct naar navigatie



Voeg een reactie toe
  1. #1 over 5 jaar geleden door SugarKane SugarKane
    Beoordeel reactie: Boehoe! +1 Hoera!

    lichtjes geniaal

    Dez Mona zorgt telkens opnieuw voor een concert/spektakel/evenement waar iedereen stil van wordt. De warme composities die dagen lang in je hoofd blijven hangen in combinatie met de beklijvende stemgeluiden van Gregory Frateur zorgen ervoor dat je Dez Mona nooit meer zult vergeten… Zet alvast de kaarsen klaar, neem een goed glas rode wijn ter hand en geniet, zonder mate!

    Reageer hierop

    Bewaar dit item (1)

  2. #2 over 5 jaar geleden door babs babs
    Beoordeel reactie: Boehoe! +1 Hoera!

    Getipt door Five for Students

    Het is meestal een opgave om een selectie te maken uit het rijke programma-aanbod elke maand, maar de keuze voor Dez Mona was snel gemaakt. Dit lichtjes excentriek gezelschap – bestaande uit Roel van Camp, Steven Cassier, Bram Wejiters & Nicolas Rombouts – verzameld rond de onconventionele zang van Gregory Frateur zorgt voor gedurfde muzikale avonturen balancerend tussen jazz, soul en dramatiek.

    Reageer hierop

    Bewaar dit item (0)

  3. #3 over 5 jaar geleden door Ilse Ilse
    Beoordeel reactie: Boehoe! 0 Hoera!

    Leerde Dez Mona kennen op “Theater Aan Zee” in Oostende…
    Ging ze dan nog eens beluisteren op de Feeërieën in Brussel …
    En …
    Ik ben verkocht!
    Super!

    Reageer hierop

    Bewaar dit item (0)

  4. #4 over 5 jaar geleden door viewmistress viewmistress
    Beoordeel reactie: Boehoe! 0 Hoera!

    Alle veelgelezen vergelijkingen (Antony and the Johnsons, Current 93,...)
    doen deze groep oneer aan. Het geluid van Dez Mona en zeker Gregory Frateurs stem zijn uniek en zorgen telkens weer voor een onvergeetlijke avond.
    Pathos die je raakt tot in je binnenste en je met tintelende oren de zaal zal doen verlaten…

    Reageer hierop

    Bewaar dit item (0)

  5. #5 over 5 jaar geleden door De Wilde Lucas De Wilde Lucas
    Beoordeel reactie: Boehoe! 0 Hoera!

    eenvoud blijft sieren

    ****

    Mijn eerste contact met de Dez Mona was tijdens een matiné van de Virgin Prunes in de AB. De combinatie van Gregory Frateurs stem en het contrabasspel van Nicolas Rombouts raakte me enorm diep. Sindsdien was ik verkocht aan dit unieke schouwspel. Toen er zich later een groep rond de 2 muzikanten vormde was ik echter een beetje teleurgesteld en argwanend. Zou het geen overkill worden en het mooie zuivere samenspel van deze 2 topartiesten verdringen naar het middenplan?
    Toen het eerste nummer uit de startblokken schoot leek het dan ook die richting uit te gaan. Vooral de drumpartij kreeg de volledige bovenhand en Gregory’s stem moest het onderspit delven. Gelukkig veranderde dit volledig vanaf het 2de nummer. Het geluid van het drumstel werd getemperd en in harmonie gebracht met de rest van de instrumenten. Het resultaat was een schitterend concert met een mooie afsluiter. Toch blijft mijn voorkeur uitgaan naar de combinatie van het magische duo frateur/Rombouts. Want ook tijdens dit concert bleven de ‘kale’ nummers het sterkst.

    Reageer hierop

    Bewaar dit item (0)

  6. #6 over 5 jaar geleden door parola parola
    Beoordeel reactie: Boehoe! 0 Hoera!

    Ik vond het optreden echt geslaagd!
    Voor mij riep de muziek de sfeer op van
    griezelsprookjes
    met de zanger als Jack in the box

    luisteren naar Dez Mona op een doordeweekse woensdag
    doet je denken dat je droomt
    omdat die ook altijd zo onsamenhangend zijn

    De acordeon was ook griezelig virtuoos
    de stem van Gregory leek soms een kruising
    van een elektrische gitaar met een speenvarken (positief)
    je krijgt zin in een muze als je die muziek hoort

    **

    Reageer hierop

    Bewaar dit item (0)

  7. #7 over 4 jaar geleden door Kyran Kyran
    Beoordeel reactie: Boehoe! 0 Hoera!

    Mijn reactie komt nogal wat aan de late kant, maar degenen die mij kennen weten dat ik mijn hand daar niet voor omdraai.

    Over de support kan gediscusieerd worden. Hij zal waarschijnlijk heel goed zijn in zijn genre, maar mij kon het niet echt beklijven. Het zijn goeie muzikanten en hun nummers zijn ook niet slecht, maar ik kan me niet van de indruk ontdoen dat het allemaal al eens gedaan is.

    Dez Mona is echter een heel ander geval. Ook hun muziek is niet echt mijn ding, maar toch vond ik dit een van de beste optredens die ik dit jaar al heb mogen aanschouwen. De zanger leeft echt voor zijn muziek, in die mate dat hij zou sterven op het podium als dat bij het nummer past. De sfeer die er heerst, de nummers, het pakt je echt vanaf de eerste noot en laat je dan nooit meer los. Hoogtepunt vond ik het duo in de originele bezetting (zang en contraba), ik krijg er nu, bijna een maand na datum nog koude rillingen van.

    Ik zou me er nooit een plaat van kopen (tenzij ze eentje zonder trekzak zouden maken), maar live is dit killerband!

    Reageer hierop

    Bewaar dit item (0)

  8. #8 over 4 jaar geleden door pixelator pixelator
    Beoordeel reactie: Boehoe! 0 Hoera!
    Reageer hierop

    Bewaar dit item (0)

Voeg een reactie toe

Gelieve aan te melden of te registreren om commentaar toe te voegen.

Lid worden is gratis en duurt slechts enkele minuten. Als lid kan je:

  • (inter)actief deelnemen aan het gebeuren op onze site
  • een persoonlijke kalender bijhouden van je favoriete activiteiten
  • foto’s opladen en vrienden toevoegen
  • Favoriete foto’s, video’s, muziek, teksten of reacties bijhouden
  • andere reacties beoordelen

Contact

Kunstencentrum Vooruit vzw, Sint-Pietersnieuwstraat 23, 9000 Gent, BE (Contacteer ons)
De Morgen | Radio 1 | P&V | Vlaamse Regering | Provincie Oost-Vlaanderen | Stad Gent Transdigital