Vooruit wil niet alleen een podium bieden aan artiesten met een visie, maar ook aan wetenschappers, specialisten en mensen met gefundeerde meningen, achtergronden en perspectieven, zonder particuliere politieke agenda, maar met een duidelijke open en humanitaire visie.
In de Balzaal van Vooruit wordt de hele avond gepraat over de oorlog en de dingen die eraan vooraf gaan, hoe mensen hier en ginder ermee omgaan. Met veel inbreng van het publiek.
In de Brugzaal vindt u een ononderbroken stroom van reflecties over kleine en grote oorlogen, terrorisme, het Midden oosten en Irak.
Muzikanten zeggen het graag met muziek. Ruim daarom baan voor korte maar krachtige optredens in de Concertzaal en het Kafee.
Naar aanleiding van 25 jaar Kunstencentrum Vooruit (september 2007) doken we in het archief en de “mondelinge geschiedenis”. De hoogtepunten uit het verhaal van Vooruit, blazen we hier nieuw leven in.
Was jij erbij? Bewaar jij ook goede (of minder goede) herinneringen aan dit moment? Heb je nog je toegangsticket of een foto? Laat het ons weten! (via de Vooruit Community)
-
Meer dan tweeduizend man in Vooruit tegen Amerikaanse oorlogsplannen
door Jeroen de Preter (De Morgen 14 maa 2003)
-
De O van Oorlog en Onzin
door Steven Heene (De Morgen 1 maa 2003)








