Arts Centre Vooruit, Ghent, Belgium

Skip to main content

Skip to navigation



Add a comment
  1. #1 in 4 years ago by Tom Bonte Tom Bonte
    Rate this comment Boehoe! 0 Hoera!

    Nog maar net kreeg choreografe Meg Stuart in New York een Bessie-award voor haar hele oeuvre of een andere Belgische artiest valt al in de prijzen. Minder exotisch misschien, maar toch. Lawrence Malstaf, toch al een paar keer met installaties in Vooruti te zien (bv. Compass of zijn installatie van bewegende pvc-buizen als scenografie bij de voorstelling Boreas van Karin Ponties/LOD), won zopas de Witteveen+Bos-prijs voor Kunst+Techniek 2008 in Nederland. Onder de vorige winnaars vind je ook Theo Jansen, het brein achter de zogenaamde Strandbeesten, die momenteel aangezocht wordt om deel te nemen aan The Game is Up 2009.

    Het persbericht luidt als volgt:

    (...)
    De prijs wordt dit jaar voor de zevende keer uitgereikt en gaat voor het eerst naar een buitenlandse kunstenaar. Lawrence Malstaf is in 1972 geboren in Brugge en studeerde Industrieel Ontwerpen aan het Henry van de Velde Instituut in Antwerpen. Hij heeft een imposante staat van dienst met tentoonstellingen en performances in een groot aantal Europese steden, zoals onlangs nog met een solo-tentoonstelling in Marseille.
    De jury van de Kunst+Techniek-prijs heeft Malstaf voorgedragen, omdat hij in zijn werk op een zelden vertoonde, zeer persoonlijke manier de interactieve harmonie tussen mens en voorwerp tot uiting weet te brengen. Hij maakt daarbij gebruik van nieuwe technologie, die voelbaar aanwezig is maar zich niet opdringt. Malstaf verbindt de technologische wereld met een romantisch verlangen naar het intensiveren van onze beleving.

    Anti-automaten
    Lawrence Malstaf beoefent de kunst in de meest pure betekenis van het idee. Hij noemt zijn werken anti-automaten. Een anti-automaat veroorzaakt een onvoorspelbare beweging, waardoor de toeschouwer een fysische ervaring ondergaat. Deze ervaring appelleert aan emotie, gevoel of herinnering. Malstaf wil daarbij zoveel mogelijk zintuigen betrekken. Vaak wordt de blik ontregeld, maar is er tegelijkertijd een dwang tot positiebepaling. Zoals in Mirror, als je eigen spiegelbeeld in gruzelementen valt, of Nemo, een installatie waar de deelnemende toeschouwer in een wervelstorm terechtkomt.

    Prijsuitreiking
    De Kunst+Techniek-prijs is ingesteld ter gelegenheid van het 55-jarig bestaan van Witteveen+Bos en bestaat uit een bedrag van 15.000 euro en een publicatie in boekvorm over het oeuvre van de kunstenaar. Witteveen+Bos wil op deze manier waardering uitspreken voor de relatie die bestaat tussen kunst en techniek en dan met name de ontwerpende creativiteit, die kunst en techniek gemeen hebben. De prijs werd in 2002 voor het eerst uitgereikt. Eerdere winnaars waren Theo Jansen, Felix Hess, Giny Vos, Marnix de Nijs, John Körmeling en (postuum) Gerrit van Bakel.

    Reply

    Keep this (0)

Post a comment

Please log in or register to post a comment.

Becoming a member is free of charge and only takes a couple of minutes. As a member you can:

  • take part in the community activities on our website
  • keep a personal calendar of your favourite events
  • upload pictures and make friends
  • keep your favouiete photos, videos, music, texts or comments
  • rate other comments

Contact us

Kunstencentrum Vooruit vzw, Sint-Pietersnieuwstraat 23, 9000 Gent, BE (Send us an e-mail)
De Morgen | Radio 1 | P&V | Vlaamse Regering | Provincie Oost-Vlaanderen | Stad Gent Transdigital