Arts Centre Vooruit, Ghent, Belgium

Skip to main content

Skip to navigation



Add a comment
  • All comments
  1. #1 in 4 years ago by wimw wimw
    Rate this comment Boehoe! 0 Hoera!

    Harry Merry aan het werk in de Tilburgse 013

    Harry Merry wordt in de pers omschreven als het Nederlandse antwoord op Daniel Johnston, Mambo Kurt en soms ook Larry ‘wild man’ Fischer. Hij behoort tot de Hall of Fame van de ietwat aparte singer-songwriters.
    In Nederland is hij totaal cult, in Vlaanderen totaal onbekend. Zijn optreden in de Tilburgse rocktempel 013 kaderde in een event van Vatican Analog, een kunstenaarscollectief/platenlabel uit Tilburg waar verschillende vormen van idiot art , punk art en experimentele muziek samenkomen.
    Harry had zijn klassieke outfit aan – een onberispelijk hagelwit matrozenpak met blauw omrande boord. Zijn zwarte haar in een schitterende jaren zestig page coupe . Harry begeleidt zichzelf op een roland keyboard, waarmee hij klanken produceert die het midden houden tussen een kermiscarillon en een rock’n’roll orgel.
    Je hebt het gevoel dat je muziek hoort die je al jaren kent en toch is er steeds iets bizar mee aan de hand wat je even van je voetsstuk brengt – plotse tempowisselingen, en vooral Harry’s stem die heel bijzonder is. Niet enkel door het timbre maar ook de manier waarop hij af en toe even van de toon afglijdt. Grappig is ook het dansje dat Harry vanachter zijn Roland pleegt te doen – even zijwaarts door de knieën alsof het tijd is voor ochtendgymnastiek . Een heel aparte ervaring. Als opener voor The Game is Up/Art for Sale kan dit wel tellen – want zoals blijkt uit onderstaande recensie van Gonzo Circus – kiest Harry niet voor de makkelijke weg naar succes, alhoewel hij dat met zijn schitterende composities en heel eigen look beslist zou kunnen.

    Harry Merry
    Well… Here’s Another Nice Mess You’ve Got Me Into
    (TOCADO RECORDS)
    Gek of geniaal? De vraag wordt continu gesteld bij Harry Merry. De meningen zijn nog steeds verdeeld. Wie Harry op het podium ziet, moet
    zich toch haast wel amuseren. Met een Merry in topvorm en in matrozenpak is het altijd leuk. …Harry zingt op het randje van vals en soms over dat randje heen, zijn Nederlands accent ligt er zo dik bovenop dat het soms even extra kijken is of de teksten wel echt in het Engels zijn en van de standaardinstellingen van de synthesizer wordt amper afgeweken. Waarom dit schijfje nog bespreken dan? Omdat Merry iets heeft, wat het is laat zich maar moeilijk in woorden vatten. Misschien is
    het omdat Harry altijd voor een andere weg kiest, eentje die niemand kiest, uit angst voor gek te worden versleten. In plaats van de ruwe diamant te
    polijsten, ruwt Harry Merry hem nog een keer extra op. En ja dan weet je op een gegeven moment niet meer of onder de krassen een diamant of een
    kiezelsteen te vinden is. (avdh)

    Nog meer Harry Merry nieuws via deze link:
    http://www.musicfrom.nl/magazine/recensies/22629/harry-merry-the-shunt.html

    Reply

    Keep this (0)

  2. #2 in 4 years ago by wimw wimw
    Rate this comment Boehoe! 0 Hoera!
    Reply

    Keep this (0)

  3. #3 in 4 years ago by jeroen jeroen
    Rate this comment Boehoe! 0 Hoera!

    Op zijn minst een intrigerend personage :-)
    Een optreden waar ik nu al reikhalsend naar uit kijk… met zo’n fonky outfit kan het niet meer stuk! leve harry merry!

    Reply

    Keep this (0)

Post a comment

Please log in or register to post a comment.

Becoming a member is free of charge and only takes a couple of minutes. As a member you can:

  • take part in the community activities on our website
  • keep a personal calendar of your favourite events
  • upload pictures and make friends
  • keep your favouiete photos, videos, music, texts or comments
  • rate other comments

Contact us

Kunstencentrum Vooruit vzw, Sint-Pietersnieuwstraat 23, 9000 Gent, BE (Send us an e-mail)
De Morgen | Radio 1 | P&V | Vlaamse Regering | Provincie Oost-Vlaanderen | Stad Gent Transdigital