- All comments
Post a comment
Please log in or register to post a comment.
Becoming a member is free of charge and only takes a couple of minutes. As a member you can:
- take part in the community activities on our website
- keep a personal calendar of your favourite events
- upload pictures and make friends
- keep your favouiete photos, videos, music, texts or comments
- rate other comments


deepblue is de naam van het kunstenaarstrio Heine R. Avdal, Christoph De Boeck en Yukiko Shinozaki. Vaak werken ze elk apart aan hun voorstelling, maar zo nu en dan slaan ze de handen in mekaar (ingewikkeld als je drie paar handen hebt, maar goed) en komen ze naar buiten met een collectief stuk. De laatste keer dat dat gebeurde was in 2003 met ‘Closer’. Die voorstelling ging ook in Vooruit in première en kende nadien een internationale tournee. In het begin van dit seizoen was Heine R. Avdal nog te gast met zijn installatie/voorstelling ‘drop a line’, en dit tijdens ons feest voor 25 jaar Vooruit. Wie toen tot in de bovenste studio van de achterbouw geraakte, zag een wonderlijke wereld vol met mos ontplooien. Het was een oase van rust in een verder hectische omgeving vol feestgedruis. Je kon er een groene thee drinken en met wat geluk (er was een inschrijvingslijst) kon je naar binnen bij één van de geïntegreerde (én intrigerende) ‘Box with Holes’. Daar kreeg je gedurende 10 minuten een performance van je eigen handen met die van 1 performer te zien en te voelen. Een geëlaboreerde handmassage! Wie het meemaakte, weet het zeker en vast nog.
Maar goed, binnen 2 weken (op 22 mei) gaat in onze domzaal hun project You are here in première. Dezer dagen zijn ze dan ook bij ons in residentie om de laatste hand aan de voorstellign te leggen. Op die manier kon ik al een blik werpen in de interne keuken en ik wil jullie die niet onthouden, want de ingrediënten zien er lekker uit.
deepblue vergelijkt het theater met een archief van ideeën en concepten. Dat mag je letterlijk nemen. Met man en macht zijn ze aan het modelbouwen geslagen: in archiefdozen bouwen ze kleine ‘mogelijke’ theaterscènes op. Projecten die ze zouden willen realiseren? Of die er ooit al stonden? Of die simpelweg onhaalbaar zijn in het echte leven? Bovendien gaat de theaterruimte waar je in zit, het spel met het ‘archief’-theatertje voortdurend aan. Wat is er te zien op scène? Wat is er in de dozen te zien? Waar moet ik eerst kijken? Ze zijn zo aan het knutselen dat Heine zelfs al opperde om de naam van het gezelschap te veranderen in deepglue! Volgende week repeteren ze nog even in de dansstudio, daarna verhuist het gezelschap naar de domzaal voor een afmonteerperiode. Fingers crossed maar de voortekenen zijn veelbelovend!!


ReplyKeep this (0)
Deepblue is the name of the artist trio Heine R. Avdal, Christoph De Boeck and Yukiko Shinozaki. Although they often work on projects individually, every now and again they join forces to produce a collective work. The last time they worked together was in 2003 with Closer. The exhibition premièred in Vooruit before embarking on a successful international tour. Now the trio are presenting a new piece, which will also première in Vooruit: You are here, on show from 22 to 24 May in our Dom Hall.
At the beginning of this season, Heine R. Avdal was also a guest of Vooruit with his installation/performance, drop a line during the 25th anniversary celebrations at Vooruit. Those who then made the climb to the uppermost studio in the rear building arrived in wonderfully glowing surrounds full of moss: an oasis of peace in the otherwise hectic environment of the festivities below. Visitors were served green tea and with a bit of luck (there was a registration list) could enter the integrated (and intriguing) Box with Holes. There you could watch and feel a 10-minute long performance of your own hands with those of one performer. Those lucky enough to have experienced it would most certainly still remember it.
Deepblue is currently in residence at Vooruit to put the finishing touches to the exhibition, You are here. Which is how I was able to snatch a peak at the menu. I wouldn’t want to withhold anything because the dishes look delectable. Deepblue compares theatre to an archive of ideas and concepts. Just like an archive, the theatre runs on well-preserved thoughts. Projects they’d like to realize? Or which have already come to fruition? Or which are simply not realistic in this life? If you open an archive, a world that is passed appears. Those who step inside a theatre, however, also enter an unknown world, which may well have unexpected twists in store.
You are here is the title. But theatre can also be a place for escapism, away from that dimension we call reality. An exhibition which thus aims to straddle two concepts: theatre as real space and theatre which opens like a box full of unknown possibilities, away from the here and now.
ReplyKeep this (0)
Zoals ik vorige week al schreef: de première van ‘You are here’, de nieuwe voorstelling van deepblue, is nakend. Het gezelschap rond choreografen Heine Avdal en Yukiko Shinozaki en geluidskunstenaar Christoph De Boeck zet een nieuwe stap in hun speelse maar technologische projecten. Na projecten als Closer, Hibi, Some notes are vorig seizoen in ons festival The Game is Up! én de doorlopende installatieperformance Drop a line tijdens het grote feest voor 25 jaar Vooruit in het begin van dit seizoen, lijkt het gezelschap op artistieke kruissnelheid gekomen. Bovendien werd het collectief gehonoreerd met een structurele subsidie voor twee jaar (2008-2009) om hun boeiende traject verder te zetten. Gisteren was er een eerste publiek toonmoment. Een try-out heet dat dan, en dat er duchtig uitgetest werd, was duidelijk. Een publiekje van een 30tal mensen werd in de domzaal vergast op een bijzonder project waaruit meer en meer de ‘taal’ van deepblue spreekt. In het begin nog erg formeel en functioneel, ontvouwt zich al snel een wereld die audiovisueel prikkelt en die je meetrekt in een mentaal en visueel labyrinth (dixit één van de proefkonijnen). Ik kan nog niet veel verklappen, maar wie komt zal er geen spijt van hebben! Van donderdag tot zaterdag een premièrereeks van een leuke coproductie.
ReplyKeep this (0)